თბილისის სატრანსპორტო კომპანიის განცხადება.
ბიზნესი1742376785
NATO–ს გენმდივანი მარკ რუტე აცხადებს, რომ დასავლეთმა უკრაინის დასახმარებლად ახლა უნდა გააკეთოს ყველაფერი, რაც შეუძლია. ამის შესახებ მან ბრიუსელში უკრაინის პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკისთან შეხვედრისას განაცხადა.
1734609300
უკრაინისა და რუსეთის საკითხებში დონალდ ტრამპის მომავალი სპეციალური წარმომადგენელი კიევს იანვარში ეწვევა, — ამის შესახებ უკრაინის პრეზიდენტმა, ვოლოდიმირ ზელენსკიმ ჟურნალისტებს განუცხადა.
1734606900
საქართველოს ბანკი, როგორც მცირე და საშუალო ბიზნესის მხარდამჭერი ინსტიტუტი, ინოვაციური პროდუქტების შექმნასა და მის განვითარებაზე მუშაობას აქტიურ რეჟიმში განაგრძობს.
1743420179
ამ ეტაპზე, გორის მუნიციპალიტეტში მიმდინარეობს ქარსაფარი (მინდორდაცვითი) ზოლების ინვენტარიზაციისა და მიწის მდგრადი მართვისა და მიწათსარგებლობის მონიტორინგის ეროვნული სააგენტოს მონიტორინგის სამმართველოს თანამშრომლების მიერ ინსპექტირების პროცესი.
1743408942
იანვარ-თებერვლის მონაცემებით, 2025 წელი ეკონომიკური აქტივობის მაღალი ზრდით და პოზიტიური დინამიკით დაიწყო. მიმდინარე წლის პირველ ორ თვეში საშუალო ეკონომიკურმა ზრდა 9.4% შეადგინა - იანვარში ეკონომიკურმა ზრდის მაჩვენებელი 11.1%, ხოლო თებერვალში 7.7% იყო.
1743408238
თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, რომელსაც ტავ ჯორჯია მართავს British Airways-მა დაიწყო ოპერირება. პირდაპირი ავიარეისები დღეიდან თბილისსა და ლონდონის ჰითროუს აეროპორტს შორის კვირაში ოთხჯერ შესრულდება. ბრიტანეთის უმსხვილესი ავიაკომპანიის კუთვნილმა Airbus a320neo ტიპის ხომალდმა თბილისში ლონდონიდან პირველი მგზავრები უკვე ჩამოიყვანა.