სსიპ სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ორგანიზებით, ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის მუხურის მეფუტკრეობის საცდელ ბაზაზე სამეგრელოს, გურიისა და იმერეთის მუნიციპალიტეტების მეფუტკრეებისთვის სემინარი გაიმართა.
კომპანია „სფერო ინვესტის“ დაზარალებულები საპროტესტო აქციას გამართავენ
18 თებერვალს, 11:00 საათზე, კომპანია „სფერო ინვესტის“ მიერ ორგანიზებული მასშტაბური თაღლითური სქემის მსხვერპლნი თბილისის საქალაქო სასამართლოს ეზოში „სფერო ჰოლდინგის“ დამფუძნებლის გივი წულეისკირის საპროცესო სხდომის პარალელურად  საპროტესტო აქციას გამართავენ.
1771341702
ლევან მეხუზლა: 2026 წლის რთველის დროს კიდევ უფრო დაფასდება ის მევენახე, ვინც იზრუნებს ყურძნის ხარისხსა და კონდიციურობაზე
„ჭარბი მოსავლის შემთხვევაში, რქაწითელისა და სხვა საღვინე ჯიშების ფასი, რომელთა შაქრიანობა 20%-ს აღემატება, 1 კგ  1.30 ლარი იქნება. ხარისხიანი საფერავის შაქრიანობა კი, უნდა აღემატებოდეს 22%-ს და ყურძენი უნდა იყოს დაუზიანებელი. ასეთ შემთხვევაში,  1 კგ საფერავის ჯიშის ყურძენში სახელმწიფო 1.50 ლარს გადაიხდის“, - აღნიშნა ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარე ლევან მეხუზლამ.
1771338106
თამარ ხახიშვილი: "დაცულ ტერიტორიებზე, ჯამში, 2 200 კილომეტრზე მეტი სიგრძის ბილიკების ქსელია  განვითარებული"
საქართველოში დაცული ტერიტორიების ეკოტურისტული ინფრასტრუქტურა ეტაპობრივად ვითარდება და ვიზიტორებს წლის ნებისმიერ სეზონზე მრავალფეროვან, უსაფრთხო და კომფორტულ გარემოს სთავაზობს. დღეისათვის, ქვეყნის მასშტაბით 100 დაცული ტერიტორიაა, რომლის ეკოტურისტული მიმართულებით განვითარებაც დაცული ტერიტორიების სააგენტოს ერთ-ერთ მთავარ პრიორიტეტად რჩება.
1771331960
საგარეჯოში საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრისა და  ხელოვნურ საფარიანი სტადიონის სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე ტენდერი გამოაცხადა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს ინფორმაციით,  მუნიციპალური განვითარების ფონდმა საგარეჯოში საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრისა და  ხელოვნურ საფარიანი სტადიონის სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე  ტენდერი გამოაცხადა.